Поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски на Фејсбук излезе со коментар за нападот над Игор Дурловски од човекот по прекар „Сокол“ вработен во Владата. Јакимовски тврди дека тој „Сокол“ го нападнал и него.

Истиот делија проба и со мене да си ги измери силите на почетокот на 2018 година, значи шест месеци по превземањето на власта кога беа многу залетани, силни и спремни се да тепаат, да убиваат, да апсат, да судат-пишува Јакимовски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.