Министре Филипче, кога последен пат сте влегле во Градска? Веројатно никогаш!, пишува професорката Елка Јачева-Улчар во статус на „Фејсбук“ адресиран до министерот за здравство.

Таа личи на неизбањата метастазирана кучка, излепена со лепешки, нападната од болви и шири реа… На + 40… без никаков разладен уред…

 

Не бега медицинскиот персонал од државава само за повисоки плати. Бега од несносните услови за работа. Смрдливи!

 

Таков е и Клиничкиот центар, таква е и болницата во Козле…
Уште Воена ви личи на болница. До кога не се знае?!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.