Слаткото дете од Охрид, Омер Емрах треба да им биде пример на возрасните како треба да се сака Македонија и што е патриот.

Тој во училиште пред наставникот и соучениците вели дека првите зборови што ги научил биле македонски  и оти живее во една убава мала земја.

Ја сакам оваа напатена земја што се бори со векови да му покаже на светот дека постои и вечно ќе постои-рецитираше Омер.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.