Ја нудите старата програма од пред четири години, Народот избега во Италија, Англија Германија… Ова се само дел од коментарите на социјалните мрежи за работата и проектите на градоначалникот на Делчево, Горан Трајковски, кој се кандидираше за уште еден, нов четиригодишен мандат.

Дел од жителите на општина Делчево коментираат дека се изреволтирани и гневни од, како што велат, неработењето на нивниот градоначалник. Биле изненадени што воопшто доби шанса за нов мандат, со оглед дека ништо од она пто било ветено пред 4 години не било реализирано.

Во продолжение може да прочитате неколку од многуте негативни коментари упатени до градоначалникот на Делчево, Горан Трајковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.