Победата е на дофат, победата е тука, излезноста е клучот. Тие сакаат да наведнете глава, јас ви велам главата горе. Ние во наши раце ја немаме полицијата на Спасовски, ниту обвинителството на Рускоска, но затоа на наша страна го имаме народот и народот ќе победи. Доаѓа време на пристојноста, на коректноста и најважно од се на чесноста. Уште во раните утрински часови да се излезе масовно, без запирање и да се даде поддршка на промените кои мора да се случат за да падне оваа власт!

Ова е пораката која лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја упати на последниот ден од предизборната кампања пред првиот круг од локалните избори. Во недела Македонија бира нови градоначалници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.