Македонски Брод со 64.68 гласач е општина со најголема излезност до 19 часот во првата изборна единица. Следува Сопиште со 53.65 отсто излезност, Карпош со 49.18 отсто, Центар со 48.73 отсто, Аеродром со 48.13 отсто, Кисела Вода 48.6 отсто.

Во првата изборна единица најслаба излезност има во Студеничани 40,44 отсто, Чаир, каде своето право на глас до 19 часот го оствариле 41.53 отсто од гласачите и Сарај каде на гласање излегле 44,75 отсто од зашишаните гласачи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.