Излезете надвор да ги пречекате „Фејсбук“ и „Гугл“, гужва е тука не можат да ред да дојдат луѓево тука за да инвестираат.

Вака вечерва му порача директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Иво Котевски на советникот за односи со јавност на Зоран Заев, Марјан Забрчанец, за време на дебатата за лажни вести во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 вечерва.

Според Котески, Заев е синоним за лагата и кога и да отвори уста само лаже.

На 12 септември 2017 година, во емисија Заев изјави дека се подготвува инвестиција на интернет гигантите „Фејсбук“ и „Гугл“ кои треба да дојдат во Македонија. „Владата ќе работи на задржување и привлекување на странски инвеститорите но со еднаков третман и на домашните компании“. Се потепаа и „Гугл“ и „Фејсбук“ за да дојдат. Е тоа е Зоран Заев, синоним за лагата. Класична лажна вест. Ова е од 2017, а сега сме 2019 година, потенцираше Котевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.