Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче, денеска ја посетија ЈЗУ Општа болница Струмица каде имаа средба со директорот на болницата Наќе Гогов.

Во рамки на средбата Заев, реализираше и лична донација – амбулантно возило за потребите на болницата, соопштија од владината прес-служба.

Погледнете ги нивните изјави

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.