Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска ќе се обрати на Конференција организирана од шведската Фондација Jarl Hjamarson и ПИАЦ ,,Љубиша Георгиевски”.

Настанот се одржува во хотелот „Хилтон“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.