На 12 декември СДСМ да гласа за нови лидер на СДСМ , ова е предлог одлуката што ќе оди пред ЦО. Како предлог на ИО, потврдува за Тв24 висок партиски функционер од ИО.

Ова доаѓа откако по нешто помалку од 3 часа жестока дебата Зоран Заев останал на ставот дека се повлекува. Дебата се сели на ЦО. ЦО ова треба да го одобри.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.