Во полицициска акција во општина Ѓорче Петров едно лице е уапсено за изборен поткуп. Акцијата се одвиваше во населбата Даме Груев, веднаш после мостот. Приведено е лицето Н.К., активист на СДСМ.

На видеоснимката до која дојде Република се гледа зголемено присуство на полицијата, а во текот на денот се очекува да излезат со повеќе детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.