Исламската Заедница е многу посвета од Владата на Македонија порача во име на ИВЗ Муамер Вејсели по вчерашниот упад на владата во ИВЗ.
Тој изјави дека Груевски во 2015 година бил најмоќен, а сепак морал да замине како азилант, каде ќе бега сега Заев прашува Вејсели.
Предходно реисот на ИВЗ Реџепи јавно призна како од него од Заев било барано да се урива “монструмот” Груевски прашувајќи кој е сега монструм.
Профил на Твитер зборува за конфликт околу ИВЗ кој трае подолго време

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.