Ивор Мицковски на својот фејсбук профил ја коментираше казната на директорката на МНТ, Мони Угриновска.

Заев за казната на директорката на МНТ: Тоа е за да не се повтори пак!
Изгледа одговорни за бегството на Груевски немаше, пошто ни Грујо не може два пати да избега од Македонија.
Иначе им избегаа едно десетина души.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.