Ивор Мицковски на својот фејсбук профил напиша:

Заев: Демократијата е двонасочен дијалог меѓу граѓаните во општеството.

*двонасочноста

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.