Откако во медиумите се појавија снимки од синоќешната журка во ноќен клуб во Струмица, во денот кога Македонија брои рекорден број на новозаразени, аналитичарот Ивор Мицковски напиша статус:

Струмица журка! Сите погони и фабрики заразени. Градови што немале болни, сега експлодираат. Оние што брзаа на избори, сега на одмор. Болничките капацитети повторно преполни, се пуштаа послаби случаи за потешки. Кога властите и најповиканите не се одговорни, не очекувајте граѓаните да бидат ништо подобри, пишува Мицковски.

Струмица журка!Сите погони и фабрики заразени.Градови што немале болни, сега експлодираат.Оние што брзаа на избори,…

Gepostet von Ivor Mickovski am Sonntag, 19. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.