Ивор Мицковски пишува на фејсбук:

Како МВР и Министерот почнаа да се фалат дека за време на пандемија се намалил бројот на жртви во сообраќајки, 4 души загинаа во една недела.

Престанете со вашиот мизерен ПР, улиците и патиштата ни се катастрофа, не личат за една држава, манијаци возат дивјачки, а вие се фалите со фалични статистики.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.