Пак да повториме.

Влада која катастрофално помина на локални избори, која има октроиран премиер, која одржува тендерска коалиција со ДУИ, која е на власт благодарение на Кастриот и лагата за дојава за датум, зборува за отварање Устав и 2/3 мнозинство, води нетранспаретно преговори, ја лаже и манипулира јавноста, симулира дебата и консултации со партиски инсталирани новинари и невладини(има исклучоци ама решија да ја легитимираат маскерадата), и конечно глумата дека нешто допрва ќе се одлучува кога одамна е веќе одлучено, напиша Ивор Мицковски на фејзбук.

Прашањето е дали ќе им помине сега или на идни избори.

Како и да е, делува дека си преземаат обврски кои ниту повеќето ги поддржуваат, ниту пак имаат капацитет како да ги реализираат.

Важно штетата ќе биде секако нанесена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.