Ивор Мицкоски на социјалните мрежи го критикуваше најновото вработување на полицајци.

Пак вработиле уште речиси 600 џандари.

Секоја година истото, пред секои избори истото, вработи џандари.

Па следи ли некој колку џандари имаме на жители, мислам дека бевме некаде на врвот по процент на полицајци.

Ова инаку е брутална партизација која секоја партија само ја зголемува и влошува, така влошувајќи ја и самата институцијата.

Ај честито, си купивте уште 2 илјади гласови.

Пак вработиле уште речиси 600 џандари.
Секоја година истото, пред секои избори истото, вработи џандари.
Па следи ли…

Posted by Ivor Mickovski on Saturday, 27 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.