Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил се произнесе за Aнтикорупциска, ДИК, уставните измени…

-Не може да се договори власта околу нова Антикорупциска.
Се договорија за 5 минути за нов закон за партии, годишно си поделија под 4,5 мил евра, си легализираа нивите.
За 5 мин си продолжија стар мандат на ДИК.
Си најдоа 8 амнестирани за Уставни измени.
Си носат селективна амнестија, напиша Мицковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.