По повод објавените резултати од претседателските избори, Ивор Мицкоски со критика до владејачката коалиција. Тој на својот фејсбук профил напиша:

Историски дебакл на едни избори. Нема ни 2 години.
ДУИ уште се фали колку гласови добиле, ако тоа се одземе, ова е историски најлош резултат за СДСМ и воедно за една владејачка партија.
Итроштината и самобендисаноста не се исплаќаат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.