Ивор Мицковски на социјалните мрежи повика на одговорност за неносење маска на генералниот секретар на Владата.

Очекуваме да чуеме дали ќе понесат одговорност генералниот секретар на Владата за неносење маска во продавница и директорот на Македонија пат кој бегаше од полиција за време на полициски час.

Баш да видиме дали ќе воочат морален и здравствен хазард.

Очекуваме да чуеме дали ќе понесат одговорност генералниот секретар на Владата за неносење маска во продавница и…

Posted by Ivor Mickovski on Thursday, 21 May 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.