Ивор Мицковски за актуелните настани денеска напиша на својот фејсбук профил:

Кочо си се вратил во фирмите, као демек дека некогаш воопшто излегол дури бил на власт.
Антикорупциска го пријави за корупција и судир на интереси, ама нашиот севишен Зоки не виде морален хазард, како што не виде ни кај Спасовски за бегството на Груевски, како што не виде ни кај Катица за Рекет.
Едноставно овој човек гледа само убавини насекаде околу нас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.