Властите го слават постоењето на ДСКС, затоа што 20 години не може асално да се опреми, оспособи и ослободи да поднесе постапка против корупцијата, напиша Ивор Мицковски на фејсбук.

Една од најкорумпираните земји во Европа и регионот нема еден поголем случај на висока корупција, а корупција на секој чекор.

Честитки и ај па уште 100 години вака…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.