Ивор Мицковски на својот фејсбук профил напиша:

Докторите од сите здравствени установи и клиники се избрукаа што се избрукаа со одбраната на Венко, некои отидоа дотаму ко таа од Инфективно да објаснува како никој не бил одговорен, како модуларните биле безбедни, ама истрага требало да има.

Замислете, истрага можело да има.

Со тоа само потврдија дека државата е партиски заробена, дека клиентелизмот и корупцијата останале непроменети во јавните установи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.