Ивор Мицковски на својот фејсбук профил искоментира:

Дојде време навијачка сељачина што се тепаше по Кале и стадиони да ни збори за мир и толеранција.

Фала ти Македонијo на ужасот, само ти можеш да одгледаш и издигнеш вакви специмени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.