Откако во некои медиуми се појавија наслови со кои се обвинува опозицијата за случајот „Рекет“, а се брани Власта и се докажува „невиноста“ на Зоран Заев, аналитичарот Ивор Мицковски со нов статус:

Интересно е да се види како Владата која ќе се бореше против лажни вести и ќе ја бранеше нацијата од напади врз демократијата, деновиве до даска има удрено на објавување непотпишани апологетски текстови на опскурни партиски портали, и потпишани апологетски тиради од полтрони кои никаде и никој не би ги објавил.
Ни вистина со вас, ни демократија, само слуги и дефокусирања.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.