Ивор Мицковски на социјалните мрежи со критика за политичкиот ПР со простигнатите вакцини , но и гужвата и немање дистанца во салата „Борис Трајковски“.

Во ниедна нормална земја, што нормално ни не сме, не се прави повеќе политички ПР со пристигнување на некоја, особено, симболична доза на вакцини и политичари не се тепаат да одржат прес конференција.

Денес посебно треба да ви е срам кога ги гледаме сликине за гужви и немање дистанца пред Борис Трајковски.

Во ниедна нормална земја, што нормално ни не сме, не се прави повеќе политички ПР со пристигнување на некоја, особено,…

Posted by Ivor Mickovski on Tuesday, May 4, 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.