Ивор Мицковски на својот фејсбук профил напиша:

Еве втор ден чекаме реакција од една од најголемите Зелени партии на Балканот за масакрот на Орце Николов, ама они да ти биле зафатени со некој споменик на паднати борци.

Изградија повеќе споменици од Југославија за Втора Светска војна, а не даваат други да подигнат ни плоча за своите загинати.

Ама нема веќе наши и ваши, така, сега сме сите Зелени.

Уште посмешни ми се сите што излегоа со фалби за потегот на Али и како таа промена брзо ќе се почувствувала.

Ебаве тоа шуплите дрва…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.