Анѓушев е најголем профитер од државните субвенции и најголем сопственик на мали хидроцентрали кои ја уништуваат природата, смета политичкиот аналитичар Ивор Мицковски.

Анѓушев увезувал токсично масло кое се користело како гориво во фирми и институции.
Анѓушев е најголем профитер од државните субвенции и најголем сопственик на мали хидроцентрали кои ја уништуваат природата, реките и го оставаат локалното население без вода.
Анѓушев по налог на Заев го спроведе проектот на Груевски за гасоводот преку Водно, а гас нема видено ни едно домаќинство.
И со тие крваво заработени и украдени пари прави еколошки возила за чистење кои се продаваат во странство, а од сега и во некои општини.
Каков круг дечки, каков волшебен круг, пишува Мицковски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.