Ивор Мицковски вечерва напиша:

Ако угасите светло и останете со отворени очи можете да ги чуете приказните за Баба Рога и како вмровците ќе дојдат да ве изедат, ама ако гласате за другите ќе се спасите.
Луѓе уште си мислат дека се е до ВМРО или до СДСМ.
Ало освестите се, до взаемното делување и нашата потчинетост е.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.