Оној дечконо Петков од Харвард ли беше или од Холивуд, коментира новинарот Зоран Иванов за бугарскиот премиер Кирил Петков и неговите изјави дека не го видел црно на бело планот на францускиот претседател Емануел Макрон за Македонија.

Не го видел планот на Макрон – па види го Кирил, види го, што толку си се упрпал, му порачува Иванов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.