Да ти падне жал за Хардварецон од Софија, го земале живковистите меѓу нозе па го влечкаат како мече по панаѓури, коментира новинарот Зоран Иванов по денешната посета на Битола на премиерот на Бугарија Кирил Петков.

Петков беше дојден во Македонија на свечено отворање на клубот на бугарскиот културен центар „Ванчо Михајлов“ во центарот на Битола.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.