Новинарот Зоран Иванов објави ироничен коментар за барањата Бугарите да бидат вметнати во македонскиот Устав.

Ако веќе се отвора уставот тогаш сите 3.504 со име и презиме да се стават во него, нема да фати многу, уште 20-тина страници – коментира Иванов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.