ДИК го објави третиот пресек на денот во 13 часот. Според податоците објавени на официјалната страница на ДИК, ИЕ 3 29,72%, а најмала во шестсата изборна единица, каде што своето право го оствариле само 16,54% од запишаните гласачи.

Излезност во 13 часот по изборни единици

ИЕ 1 27,26%

ИЕ 2 22,68%

ИЕ 3 29,72%

ИЕ 4 28,22%

ИЕ 5 24,03%

ИЕ 6 16,54%

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.