Актерката и активистка Ирена Ристиќ се огласи на социјалната мрежа фејсбук и сподели свој кометар за последние случувања. Ристиќ на ФБ напиша:

Ми се свиѓа последнава поделба која се дешава…
Баш е онака слатка…
Баш онака се гледа кој не разликува бои иако се обоил, кој побелел, кој е зелен, кој е премачкан со сите, а кој бил и останал шарен…

Меџутим…
Пошто не верувам дека ќе се деси правда и по последниот еклатантен пример на скрнавење и злоупотреба на позиција и мачкање очи со патетики и пошто нема да се десат анализите за присуство на забранети супстанци кои ги сугерираат стручни лица, а кои во случајов се поише од пожелни и многу брзо би ги решиле дилемите со кои ние малограѓаниве со недоволен интелектуален капацитет се ашкаме, јас нема више да губам време на темата.

Немам време!

Имам за метење, пафкање и шмркање, прашина која, истини за вољу, по боја варира…
И не пола, туку цела!!
Увек добро напраена, и од граѓани, гратис даена!!

#мрш

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.