Потпретседателот на ВМРо-ДПМНЕ, Александар Николоски, ќе гостува на ТВ „Шења“, каде што разговора со новинарот Насер Селмани.

Интервјуто на Николоски, може да го проследите од 20:40 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.