Интересно, доскора беше дека Крушевска ги поставила темелите, а сега АСНОМ, забележува политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, коментирајќи ги различните изјави на премиерот Зоран Заев.

Интересно, доскора беше дека Крушевска ги поставила темелите. Ама чим така велиш, еми добре.

“Темелите на нашата државност се во антифашизмот на АСНОМ,” ЗЗ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.