Просветниот инспектор Ѓорги Илиевски тврди дека е жртва на мобинг на работното место откако објави дека три високи владини функционери од редовите на ДУИ незаконски напредувале.

Тој вели по деградирањето сега му се одземаат предмети и не му се дозволува да работи на терен.

Илиевски денеска беше примен во амбасадата на Германија а на средбата тој им објаснил за опструкциите со кои се соочува. Тој најави дека ќе бара прием и во амбасадата на САД.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.