Инспекторката, Мери Проја Продановска која се пожали дека биле спречени да влезат во еден локал и да извршат увид каде бил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не крие дека е верен послушник на власта.

Нејзината Фејсбук страница е преполна со фотографии од СДСМ и од нивната парола живот за сите“. Таа дури и отворено застанала зад кандидатот за градоначалник на Кисела Вода, Филип Темелковски, а во статусите го подржува лидерот на партијата Зоран Заев.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.