ПОЧИТУВАНИ РОДИТЕЛИ!
Граѓанската иницијатива “Учебници и настава мора да има” после локалните избори ќе покрене иницијатива за ПРОМЕНА на Законот за основно образование, како и многу други активности. За таа цел ПОВИКУВАМЕ да ни се придружат активисти од цела Македонија, со цел заеднички и сплотено да се избориме против беззаконието во образованието.
Секој родител кој е со желба да помогне слободно нека се пријави.
Пријавување на следниот меил:
[email protected]
И на телефон 076869428, повика преку Фејсбук, Драгана Спасевска, од Граѓанската иницијатива “Учебници и настава мора да има”

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.