„Инфомакс„ тврди дека нивниот репортер Борислав Стоилковиќ бил спречен да ја извршува својата работна задача во Битола од страна на припадниците на единицата „Тигар“

Стоилковиќ во своето вклучување во живо вели  дека без никаква причина бил запрен и легитимиран од полицајци кои се возеле во џип Ленд Ровер со скопски регистарски таблички.

Полицајците се однесувале дрско и му забраниле на Стоилковиќ да го снима целиот настан.

Извор Инфомакс

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.