Пратеничката Олга Лозаноска со остри критики за хаосот во здравството и ситуацијата во кое е оставено, иако веќе две години живееме во пандемија.

На ден Божиќ, имаш температура. Нема каде да се тестираш. Си купуваш брз тест. Си купуваш на приватно лек препорачан од инфектолози. Си купуваш витамини, аналгетици.
АПЛАУЗ ЗА ВЕНКО!!!!
ПОСЛЕ ДВЕ ГОДИНИ ОД ПАНДЕМИЈА, НИШТО НЕ ФУНКЦИОНИРА.
ЕТЕ ЗАТОА ИМАМЕ 8000 ПОЧИНАТИ. ЗА ЖАЛ.
Ама важно радиодифузна такса не плаќаме.

На крај, додава таа, ќе го прашам ЈО до каде е истрагата за фантом фирмата од Хонг Конг, чии покровители беа ЗЗ и ВФ.

За многу години. Христос се роди!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.