Актерот Сашо Тасевски реагира дека државава овозможила нејзините функционери и луѓе блиски на нив да стекнат огромно богатство, а во исто време не се вложува ни минимално потребното за да се одржуваат едвај двата авиони за гасење пожари што ги имаме.

Оваа посрана држава за триесет години создаде триесетина тајкуни кои тежат преку сто милиони евра. Петмина од нив тежат барем милијарда евра.

 

Има уште стотина богаташи со десетина милиони евра на сметка, кои се збогатија од оваа држава и партиите на власт.

 

Еден нов канадер чини 20 милиони евра.

 

На толку тајкуни, немаме ниту еден канадер. Имаме. Два расипани.

 

Ете во таква држава живееме.

 

Курвинска.
Водена од нејзините деца. Курвините синови – коментира актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.