На прашање на новинар дали во време на мерки против короната граѓаните смеат да реновираат по дома, министерот Филипче имаше подготвен одговор.

Нека седат сега дома, има време за реновирање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.