Првиот дел е фотографија од официјална посета на Никола Гуевски, тогаш премиер на Република Македонија, на соседна Албанија. На протоколарната фотографија се гледа македонското знаме во големина како и албанското знаме, поставено зад македонскиот премиер.

Втората фотографија е од официјалната посета на Зоран Заев, кој љуби да се претставува како премиер на Република Северна Македонија. И тој е во официјлна посета на Република Албанија, но зад него сега е поставено албанското знаме. На протоколарната фотографија се гледаат три албански знамиња и едно малечко македонско знаме. Која држава ја претставува Заев?!

Има разлика!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.