Момент од кој не може а да не ве полазат морници – Игор Дурловски ја пее химната на Македонија. Ретко кој ги задржа емоциите кога вечерва илјадници присутни на централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ пред зградата на Владата во еден глас пееја „Денес над Македонија се раѓа ново сонце на слободата“.

Откако заврши со пеењето тој само кратко порача: „Ќе живее Македонија“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.