Срамот е потсвест, не се крие, коментира пратеникот Илија Димовски, кој како и целата јавност вечерва го следеше префрлањето на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева од истражниот затвор „Скопје“ во куќен притвот.

Има луѓе со крената глава, а има луѓе и со навалена, покриена…
Секој си знае за себе, ама и покажува, јасно покажува…
Срамот е потсвест, не се крие…, порача Димовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.