Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил напиша:

Забранети книги
Поскапена струја
Надојдувачка инфлација
Задоцнети вакцини
Изгорени болници
Мултиплициран јавен долг
Неизградени автопати
Неизграден Клинички центар
Ароганција на власта
Партизација на судство
Злоупотреба на обвинителство
Продавање на пасоши
Трговија со дрога
Заштитени криминалци
Криза во енергетски сектор
Затворени 10.000 мали и средни компании
Изгубени работни места
Запрени странски инвестиции
Секојдневни протести на земјоделците
Катастрофални откупни цени
Задолжени општини
Милионски тендери со еден понудувач
Педофилски скандали со државни пари
Неисчистени патишта среде зима
Сменето име
Раздаден идентитет
Трговија и пазар со историјата
Изгубена ЕУ перспектива
Нужност е оваа власт да замине!
Мудрост е тоа да се случи веднаш!
Гласајте луѓе, гласајте против власта!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.