Богдан Илиевски ја коментира изјавата на Зоран Заев дека секој глас против ДСМ бил грешка.

Зоќе вели дека секој глас против СДСМ бил грешка. И дека ако сметаш дека грешат /и затоа не ги гласаш/ ТИ правиш уште поголема грешка.

 

Ваква ароганција и летнато пиле не памтам во Македонија – коментира Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.