Богдан Илиевски на својот фејсбук профил по обраќањето на специјалната обвинителка Катица Јанева напиша:

Знаела не само за Коки туку и за други лица кои правеле пепел „во нејзино име“ и… не пријавила! Тоа го сторил, како што соопштија од ОЈО, некој друг… Белја работа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.